Nieuwsbrief De Borgh week 51

18 december 2020

Beste ouder(s), verzorger(s), 

Dit is de laatste nieuwsbrief van 2020! Afgelopen week werd duidelijk dat de scholen in ieder geval tot 18 januari gesloten zijn. De kerstvakantie zal er dit jaar ook anders uitzien, veel activiteiten die anders leuk zijn om met de kinderen te gaan doen zijn helaas gesloten of niet mogelijk. Wij hebben een artikel gevonden waarin ontzettend veel ideeën staan om tijdens de kerstvakantie te kunnen doen. Wie weet staat er iets leuks tussen, we willen hem in ieder geval graag delen. https://wij-leren.nl/spelend-thuis-leren.php

Aan het einde van 2020 kijken we terug op een veelbewogen jaar. Laat ik u even mee terug in de tijd nemen...
Inspectie:  We begonnen  in januari van dit jaar met de voorbereiding op het inspectiebezoek. Alle documenten klaarleggen en updaten, bij alle leerkrachten nog eens de lessen bezoeken en nabespreken om de puntjes op de i te zetten... We waren er helemaal klaar voor en verheugden ons er op. Vlak voor deze zou komen, moest de school de deuren sluiten in verband met de Corona-crisis. Opeens zaten we met z'n allen thuis. Wat was dat bijzonder, de straten leeg, bijna geen volwassenen of kinderen op straat, er reden geen auto's, iedereen die het maar een beetje kon was thuis aan het werk.

Online leren: op school moesten we razendsnel schakelen en iets doen wat we nog nooit gedaan hadden: online onderwijs geven. Wat hebben we ontzettend veel geleerd. Het team van De Borgh werkte heel goed samen en we leerden van elkaar, zodat we onze leerlingen zo goed mogelijk in beeld konden houden en we ze de kans gaven om zich te blijven ontwikkelen.
In mei mochten halve groepen naar school, wat vonden we dat toen spannend. Toen weer hele groepen in het lokaal mochten, werd er anderhalve meter afstand van de leerlingen gehouden.  We bedachten steeds betere systemen om de hele groepen kinderen hun handen in zo kort mogelijke tijd te laten wassen en we hielden als team veel afstand van elkaar. Gelukkig konden we het schooljaar voor de zomervakantie goed afsluiten en hebben we bij de analyse van de toetsen gezien dat onze kinderen geen achterstanden hebben opgelopen. Het heeft vanzelfsprekend wel een grote impact gehad. En we hebben ons allemaal gerealiseerd hoe ontzettend belangrijk school is voor kinderen. Niet alleen om veel te leren, maar ook structuur te geven aan de dag, om elkaar te ontmoeten, vrienden te maken, te spelen en te lachen samen. 

Vernieuwing van het team: Na de zomervakantie zijn we gestart met nieuwe collega's. Loes en Saskia in groep 4, Evelien in de plusklas, Jasper als nieuwe meester in groep 8; Brenda als onderwijsassistent, Marieke in groep 7, Miriam als adjunct-directeur en Sanne in groep 7 en in vele andere groepen. Het is fantastisch zoals ze zijn opgenomen in ons team. Het is net alsof ze er al heel lang zijn en we hebben heel veel kwaliteit binnen gehaald! 

Dit schooljaar zijn we ambitieus begonnen met onze leerlingen en met het verder ontwikkelen van ons onderwijs. De aanhoudende Corona-crisis heeft echter wel veel roet in het eten gegooid. We hebben het enorm gemist om op studiedagen live met elkaar te leren, in gesprek te zijn over onderwijs. Dat is iets waar ons team juist zo goed in is. We missen de verbinding doordat we heel veel afstand houden, gezond willen blijven en zoveel mogelijk in onze eigen lokalen en kantoren blijven. Waarschijnlijk een herkenbare situatie voor velen van u. En dan hebben wij nog het grote geluk dat we dagelijks naar ons werk mochten komen en het mooie werk mochten blijven doen waar we ons allemaal vol passie voor inzetten. 
Ouders:  we missen ook het contact met onze ouders. Het is heel jammer dat we niet kunnen laten zien hoe fijn we aan het werk zijn met uw zoon of dochter. Ook missen we de ouderraad, ze waren altijd zo zichtbaar aanwezig en verzetten heel zoveel werk voor ons. Ook de gewone tradities kwamen opeens in een heel ander daglicht te staan. 

Maar we hebben er ook iets aan overgehouden, van dit bijzondere jaar. Het heeft voor een grote saamhorigheid in ons team gezorgd. We hebben elkaars kwaliteiten en elkaars kwetsbaarheden veel beter leren kennen. Daar kunnen we goed op bouwen! We hebben onze gouden weken gehad na de vakantie, de Kinderboekenweek gevierd, gezongen met de lampionnen, een mooi Sinterklaasfeest gehad, muziekles gehad, prachtige kunstwerken gemaakt en vooral heel erg veel geleerd. 

En nu, afgelopen maandag, moesten we weer razendsnel handelen. Na de TV-toespraak van onze minister-president Mark Rutte, hebben we meteen moeten schakelen en er werd weer de nodige flexibiliteit van de kinderen, u als ouder en de het team van De Borgh verwacht. We hebben het kerstontbijt naar voren gehaald in de week en kijken daar met een tevreden gevoel op terug. De leerkrachten hadden de tafels mooi versierd, de kinderen zagen er prachtig uit en het eten was heerlijk! We hebben hiermee toch een hele fijne afsluiting met de kinderen gehad.

Weer online onderwijs en noodopvang: Na de kerstvakantie zullen we onderwijs op afstand gaan verzorgen aan de kinderen. De leerkrachten hebben het programma klaar, de kinderen weten hoe ze aan het werk moeten en wat er van ze verwacht wordt. Er is gecommuniceerd met de ouders, we hebben de noodopvang weer opgetuigd, binnen drie dagen heeft het team van de Borgh het goed voor elkaar en daar mogen we heel trots op zijn.
We doen wel weer een groot beroep aan u als ouder.  Er zal de nodige begeleiding nodig zijn bij het schoolwerk aan uw kind, maar met de uitleg van de leerkracht komt het vast en zeker goed. Mocht u met vragen zitten over het onderwijs, de noodopvang of de uitleen van Chromebooks dan kunt u altijd contact met school of een mail sturen naar borgh@quadraten.nl of contact opnemen met de leerkracht van uw zoon of dochter. We willen hard aan het werk met onze leerlingen om in ieder geval de basisvakken goed te blijven geven en de kinderen gewoon les te geven en te laten werken zoals we dat anders doen, al zullen ze voornamelijk alleen 's ochtends aan het werk zijn. 
Natuurlijk zijn de kinderen verdrietig en is het gedurende twee weken na de vakantie wennen. Maar we hebben een grote maatschappelijke verantwoordelijkheid die we serieus nemen. We hopen dat de besmettingen snel gaan dalen en we dus snel weer op school aan het werk kunnen met onze leerlingen!  

Ik wil u allemaal heel veel gezelligheid, liefde en gezondheid wensen. Ik hoop dat u kan uitrusten samen met uw kind, lekker samen lezen en spelletjes doen enzovoorts. Er zijn ook heel veel ouders die hard moeten werken deze vakantie omdat ze een cruciaal beroep hebben. Ook hen wensen we een hele fijne kerst toe. Pas op uzelf en blijf gezond! 

Namens het team van De Borgh alvast de allerbeste wensen voor 2021 gewenst,

met een warme groet,
Gerdien Wassenaar,
directeur. 

Belangrijke data; 

4 t/m 17 januari: Onderwijs op afstand 

11 januari margedag vervalt

Deze website maakt gebruik van cookies. Wij gebruiken cookies om het gebruik van de website zo optimaal mogelijk te laten verlopen. Door op ‘Akkoord’ te klikken of door te gaan met gebruik van de website ga je akkoord met het gebruik van deze cookies.


Of klik hier voor meer informatie.