Nieuws De Borgh week 37

11 september 2020

Beste ouder(s)/verzorger(s),
We sluiten deze week af met twee prachtige zonnige nazomerdagen waarop de kinderen nog heerlijk even hebben kunnen genieten van het zonnetje. 
In deze nieuwsbrief nieuws over onze margemiddag, de schoolfotograaf, de professionalisering van ons team, de vele ziekmeldingen, culturele activiteiten, schoolreisjes en hoofdluis. 

 

 

 

Margemiddag: deze middag heeft het hele team van de Borgh gewerkt aan de doorgaande leerlijn zelfverantwoordelijk leren. het gaat dan om de weektaak, de manier van werken vanaf kleuters tot aan groep 8. We hebben goede gesprekken gevoerd over Eigenaarschap in onze school en een visie geformuleerd op het portfolio. 
Schoolfotograaf:De fotograaf heeft van alle aanwezige kinderen portretten gemaakt en het is ons zelfs nog gelukt om in één uur tijd álle broertjes en zusjes op de foto te krijgen. We hebben zelf een poging gedaan om de groepen ook nog als geheel op de foto te zetten. Fotografie is toch echt een vak en dat zie je aan het resultaat. Toch zal ik er voor zorgen dat de foto's aan u gemaild worden. Misschien zullen er later in het jaar nog echte (professionele) groepsfoto's worden gemaakt. 
Professionalisering team:dit jaar leest het voltallige team van De Borgh gezamenlijk een boek over didactisch handelen: "Edi2.0". Wekelijks krijgen we via een besloten facebookgroep van onderwijswereld-PO.nl opdrachten die we uitvoeren in de groepen. Ook zal er komende week een training verzorgd worden over interactief gebruik van het digibord in de lessen. 
Ziekmeldingen: Deze week hadden we negen medewerkers die afwezig waren ivm Corona-gerelateerde klachten. Deze hebben zich allemaal laten testen en zoals u ongetwijfeld weet zijn er op dit moment lange wachttijden voor de testen. Het duurt dan een week voordat iemand weer kan komen werken. Gelukkig heeft onze stichting Quadraten vanaf afgelopen woensdag een contract afgesloten met een commercieel testlab. Dan zou iemand binnen twee dagen (met geluk één dag) de uitslag moeten hebben. We zijn hier heel blij mee. Vandaag hebben we helaas weer een groep naar huis moeten sturen.  Gelukkig konden de kinderen online thuis verder werken aan hun weektaak. 
Culturele activiteiten: Er staan weer veel Culturele activiteiten op het proggramma. vanaf aankomende week zullen alle groepen een voorstelling aangeboden krijgen. Kinderen van andere scholen zullen daarbij aansluiten, de voorstellingen vinden plaats in de sporthal. Ook gaan de groepen 4 t/m 6 op bezoek bij de muziekschool! Voorafgaand aan dat bezoek komt de muziekschool aanstaande dinsdagochtend een mini-concertje op het schoolplein geven. Op 22 september zal de muziekschool dan, met inachtneming van de RIVM-maatregelen, bezocht woren. Maar ook binnen onze school wordt elke week geknutseld en muziekles gegeven. Fijn om de prachtige kunstwerken te zien en steeds vaker groepen te horen zingen in ons gebouw! 
Schoolreisjes: als alles meezit, gaan we in de periode april - juni op schoolreis. Vóór de zomer hadden we moeten reserveren voor de schoolreizen in de Gouden Weken (zoals we altijd deden). We wilden toen geen activiteiten vastleggen ivm de onzekerheid over Coronamaatregelen. 
Hoofdluis; In een paar groepen is hoofdluis geconstateerd. Het Luizen Opsporings Team zal voorlopig geen hoofdluiscontrole uitvoeren. Het is daarom belangrijk dat ouders hun kinderen regelmatig controleren. Hoofdluis verspreidt zich erg snel. Constateert u luizen, begin dan meteen met behandelen en doe dat bij iedereen in het gezin. Meld het ook bij de leerkracht, vriendjes en vriendinnetjes en eventueel bij de kinderopvang, de sportclub, etc.

Namens het team van de Borgh wensen wij u een fijn en zonnig weekend toe.
Met vriendelijke groet,
Gerdien Wassenaar 
Directeur

Deze website maakt gebruik van cookies. Wij gebruiken cookies om het gebruik van de website zo optimaal mogelijk te laten verlopen. Door op ‘Akkoord’ te klikken of door te gaan met gebruik van de website ga je akkoord met het gebruik van deze cookies.


Of klik hier voor meer informatie.